Desková hra Strážci přírody

Desková hraStrážci přírody se ráno sejdou na správě chráněného území. V terénu je tou dobou už několik událostí, které čekají na řešení. Je třeba rozdělit úkoly a vybavení a vyrazit na cestu. Kdo půjde s dětmi na exkurzi? Kdo opraví lavičku a kdo pomůže zraněné vydře? Něco zvládne jeden strážce, na jiné úkoly jich bude potřeba víc. A stihneme to dřív, než nám další události přerostou přes hlavu?

Počet hráčů: 1-8

Doporučený věk: od 8 let, ale s dospělým vedením ji mohou hrát i menší děti

Herní módy: 1/ hráči společně proti hře, 2/ hráči proti sobě navzájem

Cíl hry: vyřešit včas všechny události, které se objevují v chráněném území / nasbírat co nejvíce bodů z vyřešených událostí

Způsob hry: Postup figurkou i události se řeší házením kostkou, tedy šanci vyhrát mají všichni stejnou bez ohledu na věk či vědomosti. Herní plán

Náročnost: V základu je hra jednoduchá, ale postupně ji lze zpestřovat různými doplňky – například různým vybavením (lékárnička, nářadí…), které je potřebné pro řešení různých událostí, nebo navrženými úpravami pravidel. A pokud je výhra moc jednoduchá, jednoduše zvýšíme počet událostí, které v průběhu hry přicházejí.

Vzhled: A k tomu všemu je hra pěkně graficky zpracovaná – krabice, herní plán představující chráněné území i kartičky a žetony s obrázkem ilustrujícím příslušnou událost. Za to vděčíme Kláře Kubešové (Amélce).

Desková hra Strážci přírody - kartičky událostíJako ve skutečnosti: Události jsou inspirované skutečnou terénní ochranou přírody. Najdete tu i příběhy z naší Strážcovské štafety. Výsledky zásahů jako návštěvníci často vůbec nevnímáme, ale prostřednictvím této hry si každý uvědomí, že péče o přírodu vyžaduje úsilí. Práce ochranářů v přírodě je velmi pestrá a často je jí tolik, že si musíme vybrat, na co naše síly stačí. Desková hra Strážci přírody - deska řešení událostí s kartičkamiNěkteré úkoly jsou jednoduché a po skončení hry leckdo dostane chuť vyrazit ven  přiložit ruku k opravdovému dílu.

A kdo že to je ten strážce přírody? Hra vás naučí, že to je ochranář, který pracuje hlavně venku. Stará se nejen o přírodu a její obyvatele, ale i o návštěvníky. Ti si díky jeho práci odnášejí z přírody příjemné zážitky.

Kolik hra Strážci přírody stojí? Do 28. února 2019 ji můžete mít za zaváděcí cenu 599 Kč.

Koupit hru

Pro ty, kdo už hru mají, tu je stránka tipů na zpestření hry a zajímavostí o ní.

A pro ty, kdo mají ke hře otázky, tu máme několik odpovědí.