Napsali jste nám

Vybíráme z vašich zpráv:

  • Veronika B.: „Figurky v pořádku dorazily a už byly i použity 🙂 Měla jsem besedu s dětmi o Beskydech a velkých šelmách obecně a dřevěné figurky posloužily k takové minisoutěži (v které ale každý vyhraje). Děti dostaly za úkol figurky vybarvit a vyfotit někde venku v přírodě. Igráček mi byl při besedě pomocníkem 🙂 Nu, a o vás jsem se dozvěděla díky tomu, že jeden strážce Jirka je zároveň můj vedoucí stráže přírody a právě hlavně na ty dřevěné figurky mě upozornil on.
  • Bohdan B.: „Proklikal jsem se na vás přes Facebook. Mám totiž dětinskou zálibu – jsem sběratelem Igráčků, hlavně těch starých, ale i novodobých limitovaných edicí firmy Efko (mimochodem tuhle firmu považuji za jakýsi morální etalon v podnikání). Mělo to ale i druhý přínos – dostal jsem se díky tomuhle Igráčkovi i na stránky http://www.ochranaprirody.cz  o kterých jsem také nevěděl a které budou super pro mého syna, jenž je nadšeným členem kroužku pražské ZOO a cestujeme s ním za zvířaty nejen po celé ČR :). Takže vlastně díky hned dvakrát – že pomáháte i Igráčkovi a že tím zároveň zviditelňujete důležitější věci. Ať se daří! Mimochodem – neposoudím nakolik má v dnešní době úspěch jako hračka, ale jako srdeční záležitost pro starší dospělé funguje – mimo cen za některé sběratelské kusy je legrační, jak se jejich původní majitelé úzkostlivě ujišťují, že to bude do sbírky a ne dětem na hraní 🙂“ A my dodáváme: „Strážce Jirka, i když se jakkoli nebráníme jeho použití pro sběratelské účely (i tím se dostane do historie), má hlavní poslání právě u dětí, aby prostřednictvím hry s ním pochopili, kdo je to strážce přírody a že ochrana přírody je důležitá.
  • Jiří J.: „Igráčka mám rád od dětství, tak tenhle mi nesmí chybět.
  • Eva B.: „Určitě budu chtít igráčka “ Strážce Jirku“, to si nemůžu nechat ujít, chápeš! a teď se tu svíjím smíchy , když čtu příhody strážce Jirky, zvláště ten o setkání s americkým kolegou…! Boží!

A také něco z médií:

  • Berounský region popsal, jak to vypadá na naší přednášce o strážcích přírody a o ochraně přírody v terénu.