Igráček Strážce Jirka

Ahoj, já jsem Igráček strážce Jirka, malý strážce přírody. Jsem tu, abych vám přiblížil, kdo jsou to strážci přírody a jaké činnosti dělají.

Narodil jsem se v roce 2017 do rodiny Igráčků. Vznikl jsem ale na zakázku, tak mě nenajdete ani v nabídce výrobce, ani v běžných obchodech. Byl jsem vyroben v limitované edici 1.000 kusů.

Pokřtili mě na celorepublikovém setkání strážců v Beskydech v březnu 2017, mým kmotrem je strážce Jirka Lehký z AOPK ČR, Správy CHKO Beskydy

Vybavení strážce Igráčka Jirky

V krabičce mám ještě dalekohled a skládací hraničník (stojan označující hranici chráněného území, konkrétně CHKO Beskydy). Z letáčku s fotokomiksem, který se mnou dostanete, si navíc po vykreslení můžete vystřihnout mapu, která se mi krásně vejde do ruky. Přiložena je jednoduchá vystřihovánka rysa v odpovídající velikosti.

Rád posloužím každému od věku 3 let, kdo má zájem o ochranu přírody nebo přímo o stráž přírody. Můžete si se mnou hrát doma i mě vzít do přírody, oboje nejlíp v přítomnosti dalších Igráčků.

Koupit si mě můžete na e-shopu tady, v dobrých návštěvnických střediscích chráněných území nebo na akcích, kterých se účastním.

Igráček je česká tradiční hračka

Strážce Jirka je 100% český výrobek. Legendární Igráček je tradiční značkou a po obnovení výroby i symbolem houževnatosti.

Igráček strážce Jirka a děti

Strážce Jirka děti seznamuje s ochranou přírody zcela přirozenou formou hry. Vzbuzuje zájem o činnost strážců přírody, motivuje k aktivnímu zapojení do ochrany přírody. Podporuje také dětskou fantazii při vymýšlení herních příběhů a tvořivost přiloženou mapou k vykreslení a vystřižení.

Děti si k němu snadno sami či s dopomocí rodičů mohou vyrobit další doplňky. Na to, jak dlouho si s ním děti vydrží hrát, nezabírá skoro žádné místo.