Turistická mapa Jirkovi do ruky

1. vykreslit

Správný strážce se neobejde bez turistické mapy. Ne, že by ji sám tolik potřeboval, ale když má poradit někomu, kdo se ptá na cestu, je mnohem lepší mu to ukázat v mapě. I strážce Jirka, kterého od nás máte, nebo přinejmenším mít můžete, má takovou turistickou mapu. Aby byla co platná, budete mu s ní ale muset trochu pomoct. V letáčku je totiž mapa úplně bílá! Co s tím?

2. vystřihnout a narýhovat

Váš Jirka bude rád ukazovat všem ostatním mapu místa, které máte vy sami nejraději. Nejdříve se tedy zamyslete, které místo to je. Až to budete mít vymyšlené, vezměte letáček, který jste dostali s Jirkou. Pokud ho nemáte, napište nám. My vám ho pošleme e-mailem k vytištění.

3. naskládat “do harmoniky”, pak ještě napříč

Na zadní straně letáčku je prázdná mapa. Podle vysvětlivek nakreslete mapu, můžete do ní přidat i další značky a samozřejmě vepsat názvy zobrazených míst. Letáček jsme nechali vytisknout na papír, na který se dobře maluje i pastelkami. Bude to vypadat lépe, než když mapu namalujete fixami. Nezapomeňte doplnit název místa na titulní stránku mapy!

4. použít 🙂

Teprve po vykreslení mapy ji vystřihněte. Jestli je vám líto rozstříhat letáček, zkopírujte si ho a mapu pro Jirku vystřihněte z kopie 😉 Aby se mapa dobře skládala, je dobré ji podle naznačených čar lehce narýhovat nejlépe tupým nožem. Proč tupým? To proto, aby se papír nenařízl (nebo dokonce nerozřízl), ale jen stlačil. Narýhujte svislé i vodorovné linie. Pak mapu naskládejte “do harmoniky”, nakonec ve dvou příčných rýhách. A teď už mapu dejte Jirkovi do ruky, aby mohl pozvat toho, koho potká, právě na to vaše oblíbené místo. Budeme rádi, když se s námi o svůj výtvor podělíte, ať už na našich Facebookových stránkách, nebo e-mailem. Přejeme příjemnou zábavu!