Igráček Strážkyně Jana s rouškou

limitovaná edice Strážkyně přírody Jana chrání přírodu Moravského krasu v době šíření koronaviru. Má proto roušku. V Moravském krasu se v době karantény hrne do přírody velké množství návštěvníků. Hodně jich nejspíš do přírody normálně nechodí a tedy nevědí, jak se tam mají chovat. To přináší strážcům přírody mnoho práce navíc.

Igráček strážkyně Jana – limitovaná edice

Tahle superlimitovaná edice Igráčka z naší dílny je z roku 2020, kdy procházíme nevídanými opatřeními kvůli zpomalení šíření koronaviru Covid-19. Byla vyrobena v pouhých 20 kusech. Kartonový “obal” nese jedinečné číslo daného kusu.

Postavička Igráčka je od krku dolů shodná s Igráčkem Strážcem Jirkou – včetně označení stráže na levém rameni. Jako doplněk je stejný kartonový dalekohled. Druhým doplňkem je skládací kartonový hraničník. Ten nese buď označení CHKO Moravský kras, nebo NPR Býčí skála (kde strážci tradičně hlídají hnízdění sokolů). Na zadní straně obalu nechybí už tradiční fotokomiks. Tisk se bohužel příliš nevydařil, tak jsme tento příběh zveřejnili i na stránkách.

Strážkyně Jana pomáhá

Zvláštností Igráčka Strážkyně Jany je, že část výdělku byla již předem věnovaná na dva dobročinné účely. Jednak, podobně jako u všech Igráčků s rouškou, byla určitá částka věnovaná projektu Pomáhej s Igráčkem. U Strážkyně Jany šlo konkrétně o částku 9 Kč, kterou jsme zaplatili firmě EFKO-karton s. r. o., za hlavičky s rouškou a vlasy (celkem tedy 150 Kč).

Dalčích 100 Kč z každé figurky (celkem tedy 2000 Kč) jsme poslali na účet spolku Excubitors carstus, z. s. Ten pomáhá dobrovolným strážcům přírody působícím v Moravském krasu. Tamní strážci si například ze svých kapes hradili vybavení potřebné pro službu i v časech koronavirové karantény. Spolek tvoří sami strážci a o svých aktivitách píší pravidelně na svých internetových stránkách i na Facebooku.

článek Právo IgráčekO Igráčkovi Strážkyni Janě vyšel článek i v tisku (pro přečtení klikněte na obrázek):

Zakoupením Igráčka Strážkyně Jany tedy spolu s námi pomůžete, a to hned dvakrát! Zbývá pár posledních kousků, doprodáváme je jednotlivě v aukcích.