Desková hra Strážci přírody

Desková hraStrážci přírody se ráno sejdou na správě chráněného území. V terénu je tou dobou už několik událostí, které čekají na řešení. Je třeba rozdělit úkoly a vybavení a vyrazit na cestu. Kdo půjde s dětmi na exkurzi? Kdo opraví lavičku a kdo pomůže zraněné vydře? Něco zvládne jeden strážce, na jiné úkoly jich bude potřeba víc. A stihneme to dřív, než nám další události přerostou přes hlavu?

Počet hráčů: 1-8

Doporučený věk: od 8 let, ale s dospělým vedením ji mohou hrát i menší děti

Herní módy: 1/ hráči společně proti hře, 2/ hráči proti sobě navzájem

Cíl hry: vyřešit včas všechny události, které se objevují v chráněném území / nasbírat co nejvíce bodů z vyřešených událostí

Způsob hry: Postup figurkou i události se řeší házením kostkou, tedy šanci vyhrát mají všichni stejnou bez ohledu na věk či vědomosti. Herní plán

Náročnost: V základu je hra jednoduchá, ale postupně ji lze zpestřovat různými doplňky – například různým vybavením (lékárnička, nářadí…), které je potřebné pro řešení různých událostí, nebo navrženými úpravami pravidel. A pokud je výhra moc jednoduchá, jednoduše zvýšíme počet událostí, které v průběhu hry přicházejí.

Délka hry: Hra trvá průměrně zhruba 60 minut. Na první hraní si nechte více času na seznámení s pravidly. Pro hru si také můžete předem stanovit čas, kdy hra skončí.

Vzhled: A k tomu všemu je hra pěkně graficky zpracovaná – krabice, herní plán představující chráněné území i kartičky a žetony s obrázkem ilustrujícím příslušnou událost. Za to vděčíme Kláře Kubešové (Amélce).

Desková hra Strážci přírody - kartičky událostíJako ve skutečnosti: Události jsou inspirované skutečnou terénní ochranou přírody. Najdete tu i příběhy z naší Strážcovské štafety. Výsledky zásahů jako návštěvníci často vůbec nevnímáme, ale prostřednictvím této hry si každý uvědomí, že péče o přírodu vyžaduje úsilí. Práce ochranářů v přírodě je velmi pestrá a často je jí tolik, že si musíme vybrat, na co naše síly stačí. Některé úkoly jsou jednoduché a po skončení hry leckdo dostane chuť vyrazit ven  přiložit ruku k opravdovému dílu.

Desková hra Strážci přírody - deska řešení událostí s kartičkamiA kdo že to je ten strážce přírody? Hra vás naučí, že to je ochranář, který pracuje hlavně venku. Stará se nejen o přírodu a její obyvatele, ale i o návštěvníky. Ti si díky jeho práci odnášejí z přírody příjemné zážitky.

Kolik hra Strážci přírody stojí? Na aktuální cenu se podívejte do e-shopu, možná je hra zrovna v akční slevě. Cena zohledňuje malý náklad, ve kterém byla hra vydána, a také výhradně český původ všech součástí. S koupí této hry získáte unikátní věc, kterou vaši přátelé téměř jistě nikdy neviděli.

Koupit hru

Pro ty, kdo už hru mají, tu je stránka tipů na zpestření hry a zajímavostí o ní.

A pro ty, kdo mají ke hře otázky, tu máme několik odpovědí.