Multi-Trio

Vybalujeme novou hru

společenská hra Multi-Trio les

Na stůl si bereme velkou krabici, která dorazila. Svými rozměry 31x31x7,5 cm je ještě o kousek větší, než jiné hry s velkými krabicemi, které máme. To je první zklamání. Druhé a naštěstí už poslední zklamání je poloprázdná krabice po odklopení víka. A teď už nastává samé potěšení.

První vykoukne poskládaný plakát 46×66 cm. Z jedné strany realistická příroda ničím nerušená v jasných barvách. Ze zadní strany tentýž motiv, ale méně syté barvy a popisky toho, co vidíme.

Pak je tu návod formátu 25×17 cm s 63 stranami. Český návod na celkem 14 her s řadou variant končí na str. 18, kde začíná slovenská verze. Střední dvojstrana 32-33 ukazuje totéž, co zadní strana plakátu. A na str. 39 začíná poslední část – český seznam trojic neboli “mini-encyklopedie”. Ke každému ze 72 druhů je tu delší odstavec textu se základními informacemi i zajímavostmi.

Dál tu máme 12 LOTO trio karet, které využijeme pro některé z her. Pomáhají přehledně utřídit kartičky s druhy, pojmenovávají druhy i jejich trojice (např.”lesní květiny”). Na druhé straně pak obsahují kvízové otázky pro některé z her. Tyto karty, stejně jako rub kartiček druhů, jsou dvou různých odstínů zelené – pro vnitřní les a pro doplňkové biotopy (voda, půda, lesní okraje apod.). 

A poslední – nejkrásnější a nejdůležitější komponentou jsou kartičky s obrázky druhů. Pěkné atlasové kresby důvěrně známe z Pexetrií, ale tady jich je 72 (48 živočichů, 24 rostlin). Kartičky jsou v rámečcích, ale některé z nich samy vypadávají, ostatním stačí malinko pomoci.

Zahrát si mohu některé hry i sám, na jiné mohu pozvat až 19 dalších hráčů. Tak na to se těšíme 🙂