Dobročinná aukce pracovníků AOPK ČR Vánoce 2022

Tradiční aukce, která baví i pomáhá

Z dobročinné aukce pracovníků AOPK ČR se už stává tradice. Ta první, o Vánocích 2020, se velmi vydařila. Finální částka vybraná v on-line aukci s různými přeplatky a dodatečnými příspěvky dosáhla nakonec 10.360 Kč. Odeslali jsme ji na účet ČSO, pomohla financovat psí výcvik protitravičské jednotky. V následné Velikonoční dobročinné aukci pracovníků AOPK ČR 2021 se sešlo 24 předmětů. Aukce nakonec vydělala 11.198 Kč, které šly na pomoc netopýrům a vrápencům. Třetí aukce na advent 2021 podpořila záchrannou stanici pro veverky Pinky vydraženou částkou 13.557 Kč. Velikonce 2022 jsme věnovali Ukrajině s celkovým výtěžkem 45.326 Kč.

Letos přispíváme opět protitravičské jednotce ČSO – více informací můžete najít níže na stránce. Aukce již proběhla a tak víme, že celková částka za výrobky prodané v aukci činí 13 679 Kč. Po 16. 12. bude celá tato částka poukázaná bankovním převodem na účet ČSO.

  • Product
   • Current Price
   • Bids Placed
   • Ending

Pokud budete sledovat časy konce aukcí, věnujte prosím pozornost spíše údaji o zbývajícím času do konce než absolutní hodnotě konce. Čas na serveru, kde stránky běží, se totiž může poněkud lišit od času na vašich hodinkách, aniž bychom věděli, jak to ovlivnit.

Jak přihazovat

Dražba Strážkyně JanyKliknutím na obrázek, název zboží nebo tlačítko Bid Now se dostanete na popis draženého předmětu s více obrázky a formulářem pro příhoz.

Ve formuláři vyplníte jméno, e-mailovou adresu a výši příhozu v Kč.

Current Price je aktuální cena, kterou svou nabídkou můžete přebít.

Bids Placed poskytuje přehled již podaných nabídek. Ending ukazuje dobu, po kterou aukce ještě poběží a do kdy můžete přihazovat.

Když váš příhoz někdo překoná, dostanete automatickou informaci na svou e-mailovou adresu (v případě, že systém bude fungovat, jak má). Dejte si tedy prosím pozor, abyste při přihazování vyplnili správnou adresu. Po skončení aukce se výherci ozveme. Výherce uhradí cenu, za kterou předmět vydražil, dohodnutým způsobem, načež bude vydán pokyn autorovi předmětu, aby ho dohodnutým způsobem předal výherci.

Příhozem nemusíte nutně souhlasit s Obchodními podmínkami. To až v případě, že byste si chtěli aukci zpestřit ještě nákupem v mém e-shopu. Vybrali jste si něco, ale cena vám přijde příliš vysoká? Napište si o „kolegiální slevu“ 😉

Protitravičská jednotka ČSO

Travičství páchané na volně žijících živočiších jsme ještě zcela nevymýtili. Proto se s Vánoční aukcí 2022 vracíme k podpoře protitravičské jednotky České společnosti ornitologické. Klára Hlubocká nám ji představuje následujícími slovy.

ČSO se rozhodla v rámci svého programu Volná křídla, který funguje od roku 2000, zintenzivnit pátrání po a vyšetřování ptačí kriminality, hlavně co se týče otrav a pronásledování dravců. Vznikli jsme jako součást projektu Pannoneagle Life v dubnu 2017. V rámci tohoto projektu jsme zakoupili nejen vybavení a služební vozidlo, ale také prvního služebního psa ČSO, Victory, kterého jsem si mohla vychovat od štěněte díky tomu, že jsem v začátku projektu pracovala se svým psem, zkušeným záchranářem Samem. Ten bohužel v únoru 2020 nečekaně uhynul.

ČSO se proto rozhodla vypsat sbírku na novou čtyřnohou posilu naší jednotky. Ta se vydařila, a tak jsme v červnu 2020 mohli jet pro Irbis, fenku, která se tak stala druhým služebním psem ČSO. Zaměstnanci AOPK ČR v rámci své aukce podpořili už pořízení Irbis. Nyní  jsou jí 2 roky, má za sebou základní výcvik a začíná s námi pracovat naostro v terénu. Náklady na krmení a ošetřování téhle fenky plně hradí ČSO bez využití projektů.

V rámci spolupráce s policií na vyšetřování případů nelegálního trávení oba psy trénuju i na vyhledání přípravků s karbofuranem, pro účely domovních prohlídek, kde fungujeme jako konzultanti a podílíme se tak i na dokazování trestné činnosti. Jsou to  jediní psi v ČR s tímto zaměřením ( jak vyhledání otrávených návnad, tak karbofuranu).

Ročně vyjíždíme zhruba ke 20–25 případům, které předáváme policii, kromě toho však jezdíme pravidelně i na preventivní kontroly do dlouhodobě problémových míst nebo tam, kde zrovna jsou vzácní dravci a je vhodné lokality jejich lovišť kontrolovat preventivně. Celkem míváme za rok kolem 80-90 výjezdů.

Ročně jeden psík spořádá krmivo za cca 18.000 Kč. Veterinární péče stojí, pokud se nestane nic mimořádného, dalších asi  5.000 Kč. Samozřejmě asi největší položkou jsou dnes náklady na benzín. Najezdíme toho hodně, protože pracujeme na celém území ČR. Měsíční průměr je někde kolem 3.000 km.