Dobročinná aukce pracovníků AOPK ČR 2020

článek o psích vyhledávačích otrávených ptáků

Ústředí již několikrát uspořádalo akci Agenturní jarmark, kde si mohou zaměstnanci ústředí koupit nejen vánoční dárky a dekorace od jiných zaměstnanců ústředí. Součástí bývá tradičně i sbírka na dobrou věc, někdy se jich sešlo i víc s různými možnostmi zapojení.

Letošní proticovidová opatření si ale vyžádala změny v organizaci, a tak se jarmark částečně přesunul do online prostředí. Výrobky se nabízely v jednotlivých kancelářích po dobu i několika týdnů a sbírka na výcvik psí protitravičské jednotky ČSO proběhla formou aukce na internetu.

Aukce trvala téměř dva týdny a dražilo se celkem 13 výrobků. Ty do aukce zdarma věnovalo 8 autorů z ústředí. Ale když už probíhala dražba na internetu přístupném komukoli, byli přizváni i všichni ostatní zaměstnanci, tedy i z regionů. A pořadatelé se nestačili divit. Nejen, že své kupce našly rychle všechny dražené výrobky. Ale u všech se ceny vyšplhaly i na několikanásobek vyvolávací ceny! Součet vyvolávacích cen činil na začátku 1.850 Kč. Nejvíc příhozů (27) zaznamenal Strom života: Drátovaný strom z měděného drátu na brazilském barveném achátu, který do aukce připravila Martina Muchová. Za nejvyšší částku byla nakonec vydražena Oboustranná látková taška se vzorem ptactva od Aničky Limrové, která na projekt vydělala úžasných 1.500 Kč od jedné zooložky (redakce její jméno zná). Ovšem svou vyvolávací cenu nejvíce překonaly Papričky Serrano od Davida Laciny, které se nakonec vydražily za 813 %. V aukcích bylo zaznamenáno celkem 198 příhozů od 50 přihazujících (nejvýkonnější jich naklikal 23 – i jeho jméno redakce zná a může prozradit, že neodešel s prázdnou). Celková částka zboží vydraženého v aukcích nakonec činila 7.480 Kč. A to i díky nadšenému zapojení nákupčích z regionů. Finální částka vybraná v on-line aukci s různými přeplatky a dodatečnými příspěvky, která byla odeslána na účet ČSO, byla nakonec 10.360 Kč. To by bylo, abychom na traviče nevyzráli! Na Velikonoce si podobnou aukci zkusíme zopáknout.

  • Product
   • Current Price
   • Bids Placed
   • Ending

Jak přihazovat

Dražba Strážkyně JanyKliknutím na obrázek, název zboží nebo tlačítko Bid Now se dostanete na popis draženého předmětu s více obrázky a formulářem pro příhoz.

Ve formuláři vyplníte jméno, e-mailovou adresu a výši příhozu v Kč.

Current Price je aktuální cena, kterou svou nabídkou můžete přebít.

Bids Placed je přehled již podaných nabídek. Ending je doba, po kterou aukce ještě poběží a do kdy můžete ještě přihazovat.

Když váš příhoz někdo překoná, dostanete automatickou informaci na svou e-mailovou adresu. Po skončení aukce se výherci ozveme. Dejte si tedy prosím pozor, abyste při přihazování vyplnili správnou adresu.

Příhozem nemusíte nutně souhlasit s našimi Obchodními podmínkami.