Dobročinná aukce pracovníků AOPK ČR Vánoce 2023

O Agenturní aukci

Z dobročinné aukce pracovníků AOPK ČR se už stává tradice. Ta první, o Vánocích 2020, se velmi vydařila. Finální částka vybraná v on-line aukci s různými přeplatky a dodatečnými příspěvky dosáhla nakonec 10.360 Kč. Odeslali jsme ji na účet ČSO, pomohla financovat psí výcvik protitravičské jednotky. V následné Velikonoční dobročinné aukci pracovníků AOPK ČR 2021 se sešlo 24 předmětů. Aukce nakonec vydělala 11.198 Kč, které šly na pomoc netopýrům a vrápencům. Třetí aukce na advent 2021 podpořila záchrannou stanici pro veverky Pinky vydraženou částkou 13.557 Kč. Velikonce 2022 jsme věnovali Ukrajině s celkovým výtěžkem 45.326 Kč. Aukce na Vánoce 2022 podpořila znovu protitravičskou jednotku ČSO, a to částkou 13.679 Kč.

Letos přispíváme opět ČSO, tentokrát však na ochranu sýčka obecného – více informací můžete najít na jeho vlastní stránce u ČSO. Výtěžek z aukce činí krásných 13.764 Kč! Celá tato částka už postupně putuje bezeztrátově na sýčkův transparentní účet: 2800277111/2010 s variabilním symbolem 55. Ten můžete využít i na dary mimo aukci. Nezbývá než poděkovat všem autorům, kteří vytvořili tento hodnotný soubor děl, stejně jako přihazujícím, kteří díla náležitě finančně ohodnotili. A kdo nevyhrál, může už teď přemýšlet, čím by přispěl v další aukci.

Tradiční aukce, která baví i pomáhá, teď spí, ale následující tu necháme pro příště

Tato aukce je určená výhradně zaměsnancům AOPK ČR. Příhozy uskutečněné z jiných adres než @nature.cz a z neexistujících adres budou smazány. Tady máme dražené zboží:

 • Image
 • Product Summary
 • Current Price
 • Bids Placed
 • Ending
 • Bids Now

Jak přihazovat

Dražba Strážkyně Jany

Kliknutím na tlačítko Bid Now se dostanete na popis draženého předmětu s více obrázky a formulářem pro příhoz.

Ve formuláři vyplníte jméno, e-mailovou adresu a výši příhozu v Kč.

Current Price je aktuální cena, kterou svou nabídkou můžete přehodit.

Bids Placed poskytuje přehled již podaných nabídek. Ending ukazuje dobu, po kterou aukce ještě poběží a do kdy můžete přihazovat.

Když váš příhoz někdo překoná, dostanete automatickou informaci na svou e-mailovou adresu (v případě, že systém bude fungovat, jak má). Dejte si tedy prosím pozor, abyste při přihazování vyplnili správnou adresu. Po skončení aukce se výherci ozveme. Výherce uhradí cenu, za kterou předmět vydražil, dohodnutým způsobem, načež bude vydán pokyn autorovi předmětu, aby ho dohodnutým způsobem předal výherci.

Příhozem nemusíte nutně souhlasit s Obchodními podmínkami. To až v případě, že byste si chtěli aukci zpestřit ještě nákupem v mém e-shopu. Vybrali jste si něco, ale cena vám přijde příliš vysoká? Napište si o “kolegiální slevu” 😉

kresba sýčka obecného, jak drží v pařátu krtonožku
Příprava ke startu

Chcete se zapojit nejen konzumně, ale i tvořivě? Věnujte do aukce nějaké předměty. Mohou být až tři od jednoho autora. Když budou souviset s tématikou ochrany přírody a zejména sýčka obecného, SUPER! Když vylepší vánoční atmosféru, BEZVA! Když budou jinak přitažlivé pro zaměstnance Agentury, OK… Co od vás potřebujeme?

 • 1-4 fotky (ne víc) zaslané v rozměru s delší stranou právě 1000 pixelů (ideální pro zobrazení je čtvercový formát), nevyžadujících ořezy či další úpravy
 • název (1-5 slov)
 • krátký popis (1 věta)
 • popis: 1/ všechny důležité informace, které by měl zákazník vědět, když si něco kupuje, zejména pak to, co není vidět z fotek, 2/ kdo zboží vyrobil, 3/ kdo zboží věnoval do aukce, 4/ kde bude předmět k vyzvednutí nebo jaká se nabízí doprava a zda na ni výherce nějak přispívá
 • vyvolávací cena: standardně bude 1 Kč, můžete si určit vyšší
 • to vše poslat Lucce Záhorové na e-mail lucie.zahorova@nature.cz nejpozději 23. listopadu