Rukávový odznak

Co mají strážci jinde a co by měli mít ti pražští?

NP České Švýcarsko – oblouček a oficiální znak NP na levém rukávu
CHKO Křivoklátsko – oblouček a oficiální znak CHKO na levém rukávu, logo IRF na pravém rukávu
Strážce pod CHKO Jizerské hory a Libereckým krajem – oblouček na levém rukávu, logo IRF na pravém rukávu
CHKO Litovelské Pomoraví – oblouček a oficiální znak CHKO na levém rukávu
CHKO České středohoří – oficiální znak CHKO na levém rukávu
Pardubický kraj – jakési logo na pravém rukávu, nápis na přední straně
Momentka z celorepublikového setkání – oblouček a oficiální znak CHKO na levém rukávu
CHKO Moravský kras – oblouček a oficiální znak CHKO na levém rukávu, velký státní znak ČR na pravém rukávu, oficiální logo zřizovatele, nápis a logo IRF na přední straně
Tohle jste viděli na mně, CHKO Český kras a NPP v Praze – oblouček a logo zřizovatele na levém rukávu, nápis na přední straně

A co Praha?

Tolik stručný přehled toho, co se v různých místěch ČR používá. A co se nabízí pro nás v Praze? Následující obrázky jsou jen pro inspiraci, můžeme klidně zvolit i jiné řešení.

Návrhy Standy Tůmy 1
Návrhy Standy Tůmy 2
Něco takového by se asi nejvíc blížilo tomu, co se používá v jiných částech republiky
Igor Chromý – Omlouvám se – nejsem grafik ani za mák, takže jsem tam jen nějak neuměle namáčknul ještěrku a pokřivený strom – může to být cokoli jiného, co se dá zjednodušit (ideálně kombinace živočicha a rostliny). Ve finále by si výtvarník či grafik měl více vyhrát s tím, aby každá z figur co nejvíce vyplnila pole, což mimochodem je u ještěrky a stromu poměrně snadné. Text pochopitelně závisí i na tom, co bude na domovence, bude-li použita. Prstenec mezikruží kolem znaku může mít samozřejmě jiné pojednání, ale měl by opět barevně ladit, zjedondušeně řečeno. Dovolím si vyslovit, že takto nebo podobně pojatý znak má barvy výrazné, patrné na dálku, vyznačuje se nezaměnitelností a srozumitelností, řekl bych.

Pište své názory do komentářů, nebo pošlete e-mailem. Živá rozprava bude následovat na setkání 2. července.

3 odpovědi na “Rukávový odznak”

  1. Podle mého názor, nejvhodnější by byla varianta Standy Tůmy 2, mám dojem že tato varianta má šanci že by byla přijata, vedením.

  2. Daleko lepší než tyto trampské domově ký našlté na rukávu košile by bylo sjednotit typ odnaku s ostatními (myslivecká, lesní, rybářská) stráž. Naše odznaky jsou sice pěkně barevné, ale v terénu nepraktické a plastová poleva se odlupuje. To by ale asi muselo řešit ministerstvo živ. prostředí nebo inspekce. Osobně mám zkušenost, že odznak vydrží max. 3 roky, pokud ho nebudu nosit pouze na slavnostním oděvu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *