Vánoční hvězdičky

Sada tří vánočních hvězd. Průměr: cca 5-7cm. Materiál: včelařský drátek a skleněné korálky. Vyrobila a do aukce věnovala Jana Hulcová (Orlické hory).

Vánoční vločky

3 kusy vánočních vloček-hvězdiček z korálků o průměrech 6,5 cm, 7,5 cm a 9 cm. Vyrobila a do aukce věnovala Jana Hronková (ústředí).

Bavlněné pytlíky

10 kusů různě velkých a barevných pytlíků ze 100% bavlněné látky se stahovací šňůrkou a jezdcem, které můžete využít na ledacos. Primárně jsou ušité pro potřeby ornitologů kroužkovatelů, kteří ocení i jejich důkladné zapošití proti párání.

Ušila a do aukce věnovala Jana Hronková (ústředí).

Lapač slunce

Drátované kolečko o průměru 5 cm do okna či třeba pod lustr. Základem je tentokrát asi 130 let stará bangle z Jablonce nad Nisou, kterou jsem objevila na vyhlášeném „blešáku“ u Buštěhradu. A co že je to ta bangle? Je to uzavřený skleněný náramek (případně v menším rozměru ozdoba na šaty či obětina) a byla určená k vývozu do Indie.
Skleněné kolečko je vypleteno žíhaným železným drátem a různobarevnými skleněnými korálky. Korálky jsou kolem navlékací dírky pokovené, takže se v nich krásně odrážejí (lapají) sluneční paprsky, proto tedy „lapač slunce“. Ani v pochmurných podzimních či zimních dnech není vše ztracené, korálky optimisticky září i pod žárovkou. Použitý žíhaný drát nemá žádnou povrchovou ochranu a ve vlhku velmi snadno rezne, takže je určen do interiéru.

Bangli objevila, lapač vyrobila a do aukce věnovala Lenka Tomášková (ústředí).

Háčkovaná síťovka

Háčkovaná síťovka z příze Alize Diva Batik, 100% mikrovlákno acryl. Kombinace odstínů modré, žluté, oranžové až hnědé – připomíná mi slunečný podzimní den.
V batohu či kabelce zabere minimum místa. Je pevně uháčkovaná z jednoho kusu příze a proto má i velkou nosnost, na první pohled vypadá malá, ale je velmi pružná a pojme velké množství věcí. Poradí si hravě třeba s pěti pivy a bochníkem chleba 🙂 a nebo s několika kilogramy jablek. Oka jsou oproti sériově vyráběným sítovkám menší, takže vám z nákupu nic nevypadne a díky délce uší jí můžete nosit v ruce i přes rameno.

Vyrobila a do aukce věnovala Lenka Tomášková (ústředí).

Vánoční aranžmá

Parametry – výška černé vázy – 11 cm
– výška aranžmá 20 cm
– šířka 40 cm
Vzhledem k trvanlivosti použitých sušených a umělých materiálů lze používat opakovaně, případně dozdobit svíčkou. Vyrobila a do aukce věnovala Marie Hoffmannová (ústředí).

Mast pro terénní pracovníky

Domácí měsíčková mast nesmí chybět v žádné lékárničce terénního nadšence. A komu že ten zázrak prospěje?

  • (Druhé straně? Určitě taky!)
  • dendrologům a lesníkům – drsné ruce od kůry stromů
  • botanikům a zahrádkářům – ruce rozpraskané od hlíny, rozedrané trním a pořezané od srhy říznačky či ostřice
  • hydrologům – ruce stále po lokty ve vodě
  • entomologům – štípance na denním pořádku
  • monitorovatelům – spálená kůže od celodenního pobytu na sluníčku

Říkáte si, že tohle už se vás netýká, protože administrativa nechutně narůstá a vy už se do terénu stejně nikdy nedostanete? Omyl! Suchý kancelářský vzduch vaší pokožce taktéž neprospívá a z těch papírů vám mohou naskákat pupínky!

Složení: BIO sezamový olej, extrakt z měsíčku lékařského, včelí vosk

Velikost balení: 15 ml

Vyrobila a do aukce věnovala Jiřina Hejdová (ústředí).

Veselý šneček

Háčkovaný šneček je vyroben z příze Catania a je vyplněn pes kuličkami. Výška šnečka je cca 13 cm. Šneček byl uháčkován podle návodu SKatie Des. Vyrobila a do aukce věnuje Šárka Kopecká (České středohoří).

Netající sněhuláček

Háčkovaný sněhuláček je vyroben z příze Dolphin Baby a vyplněn je pes kuličkami. Výška sněhuláčka je cca 15 cm. Sněhuláček byl uháčkován podle návodu SKatie Des. Vyrobila a do aukce věnuje Šárka Kopecká (České středohoří).

Přívěšek z domácího tvoření 3

Jednoduchý korálkový přívěšek, ručně s láskou dělaný. Obvod 60 cm. Autorská dvojice Kateřina a Anna Střelcovy. K vyzvednutí u Ondry Vítka na ústředí.