Červnová fotosoutěž

Červnová fotosoutěž pro všechny, kdo mají Igráčka Strážce Jirku.

Pojďme společně mladým vysvětlit, co je činností strážců a vzbudit jejich zájem o stráž i ochranu přírody obecně.

Vezměte Igráčka Strážce Jirku do terénu

Igráček Strážce Jirka v přírodě

Zapojte se do soutěže o nejlepší fotky! Na fotce by měla být figurka Strážce Jirky v nějaké typicky strážcovské situaci. Výherní fotografie budou použity na plakátech, letácích a na těchto internetových stránkách.

Soutěžní fotografie musí být opatřeny následujícími údaji:

 • Jméno autora, e-mailová adresa, telefon

 • Stručný popis situace, kterou fotografie znázorňuje (1-2 věty)

Posílejte prosím pouze vlastní fotografie. Zasláním fotek dává účastník soutěže souhlas s využitím fotografie k propagaci stráže přírody (vždy s uvedením jména autora).

Co se u fotografií hodnotí?

Ze zaslaných fotografií vzniknou především bannery (plakáty s fotkami spíše na šířku), které budou použity už při oslavách letošního Světového dne strážců a dalších příležitostech, a letáček (s fotkami spíše na výšku). Budou také použity na zdejší stránku činností stráže přírody. Z toho vyplývají následující kritéria hodnocení:

 1. Igráček Strážce Jirka při slaňování

  Technická kvalita fotografie (více než 3 MB, ideálně 5-8 MB), vyhovující rozlišení, jas a kontrast

 2. Hloubka ostrosti (Zaostření především na Igráčka – strážce, ale i na ostatní důležité detaily situace)

 3. Vypovídací schopnost o činnosti strážců (musí jít o činnost kladně vnímanou veřejností, tj. pokutování návštěvníka za šlápnutí za hranici rezervace nebude to pravé, může být jak z Česka, tak z ciziny)

 4. Nápaditost ve ztvárnění situace, atraktivita pro dětské oči

 5. Vtipnost situace, která může být podpořena textem do “bubliny” od úst některé z postav (nezapracovávat do fotky – vyřeší grafik)

 6. Použití dalších figurek Igráčků i doplňků (např. z řady MultiGO) – není nutné, ale je velmi vítané, neboť soutěž je částí projektu, jehož partnerem je i značka Igráček

 7. Celkový dojem

Fotky hodnotí “otec” a “kmotr” Strážce Jirky, grafik, zástupce firmy EFKO-karton, s. r. o. a velmi kritický zástupce veřejnosti. Zaslat můžete libovolné množství fotek. Z každé činnosti bude vybrána nejlepší fotografie, proto se snažte zachytit co nejvíce různých činností strážců.

Co můžete vyhrát?

Nechceme nabízet něco, o co nestojíte a co by vás od účasti v soutěži případně odradilo. Takže si zkuste napsat, co byste v případě výhry chtěli (a jak to souvisí se stráží přírody). Dle našich sil a téměř neomezených možností se vám pokusíme v případě výhry vyhovět 🙂

Kam a kdy zaslat fotografie?

Soutěžní fotografie s výše uvedenými soutěžními údaji zasílejte do 30. června 2017 (včetně) na e-mailovou adresu mazanov@seznam.cz (Ondřej Vítek) nebo na Facebook. Nedostanete-li do 24 hodin potvrzení o přijetí fotografií, zavolejte na číslo 604657192.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *