Návštěva z Ameriky a divná značka

Dva američtí strážci přírody, každý z jiného národního parku, měli cestu do Evropy. Protože se znali s naším strážcem Jirkou, poprosili ho, jestli by jim mohl ukázat něco z české přírody. Jirka samozřejmě neváhal. Když přijeli, hned je vzal do terénu.

 

Bobří hrad

Bobři ohlodávají strom u jezírkaU jednoho jezírka zrovna rodinka bobrů vylepšovala svůj hrad. Na takové rekonstrukce bobři potřebují dřevo. Čert ví, jak to dělají, ale málokdy pokácejí strom tak, že ho pak nedokážou zpracovat a odtahat. Jirka je s americkými strážci chvíli pozoroval. Bobry mají i v Americe, tak si strážci hezky popovídali o tom, co je tam i tady stejné a kde jsou naopak rozdíly.

Igráček Strážce Michal na koni se zdraví s kolegyNajednou Jirkovi zazvonil mobilní telefon. A že prý nedaleko řeší jeden policista takovou divnou věc, že by to potřeboval zkonzultovat. Že už mluvil i se strážcem Michalem, ale ten že je dál, tak neví, za jak dlouho dorazí. Tak Jirka zavelel a vydal se i s návštěvou směrem k silnici u rezervace. Když se blížili k policejnímu autu, uviděli i Michala, jak kluše stejným směrem na koni. Takže nakonec byli stejně rychlí. je fajn, že zdejší strážci mají k dispozici i koně.

 

Podivná značka

Strážci přírody a policista se sešli u kluka s divnou značkouJirka se pozdravil s policistou a během jeho vysvětlování i s blonďatým klukem, který tu postával. Policista ho prý zastihnul, jak tady svévolně umísťuje značku, která neodpovídá silničnímu zákonu. Ale že je to prý nějaká značka na ochranu přírody, tak proto raději zavolal strážce.

Igráček Strážce Jirka chválí kluka za jeho vtipný nápadJirka si značku pozorně prohlédnul. Její umístění přírodu nijak nepoškodilo. To, co bylo na značce uvedeno, Jirku nadchlo. Zeptal se proto policisty, jestli ta značka něčemu vadí. Policista zkonstatoval, že překážku provozu netvoří ani není jinak nebezpečná a pozemek že beztak patří ochranářům. Jirka tedy kluka poplácal uznale po rameni a pozval ho, ať s ním příště půjde na službu. Prý si popovídají a třeba vymyslí nějaké další nápady, jak přírodu účinněji a třeba i vtipně ochránit.

Společná fotka - strážci přírody, policista a kluk se značkou "Dej přednost přírodě"Tak se nakonec všichni celé události zasmáli. Michalův kůň se mezitím napásl trávy a Michal vysvětlil americkým strážcům, o co šlo. Ti klukovi nabídli, že může v létě přijet na jejich kemp pro mladé strážce, když se o ochranu přírody tak zajímá. Nakonec se u té “divné” značky Dej přednost přírodě všichni společně vyfotili.

Můžete se tentokrát podívat na minutový film s tímto příběhem.

Podívejte se na celý fotopříběh:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *