Podtácek s roháčem

Při setkání s některým z pražských strážců přírody můžete získat kartonový podtácek. Představí se vám na něm roháč obecný, jeden z chráněných druhů, které se vyskytují v Praze. Obrázek namalovala Ing. Jana Zemanová. Na rubové straně se roháč v pár větách představuje. Kdo chce o něm vědět víc, přepsáním webové adresy nebo naskenováním QR kódu si může přečíst víc v podrobnějším příspěvku.

Podtácek s roháem obecným

Proč podtácek?

Taková kartonová podložka chrání stůl před opotřebením nebo poškozením. Dřevěnému stolu vadí vlhkost z orosené sklenice s limonádou i horko ze šálku s čerstvě zalitým čajem či kávou. Skleněnou desku stolu zase může poškrábat hrubé dno keramických hrnků. Využitím podtácku tak prodloužíme životnost desky stolu. Nevznikne tedy tolik odpadu a sníží se spotřeba materiálů.

Když podtácek doslouží, snadné ho můžeme poslat k recyklaci. Při jeho výrobě totiž použili jen papír bez přidání jakýchkoli dalších materiálů. Šestihranný tvar navíc spoří materiál už při výrobě, kdy vzniká méně odpadu než u kulatých tvarů. Podobně při dopravě podtácků z výroby a při jejich skladování (než se k vám dostanou) se šetří prostor. Při akcích pro veřejnost jsme navíc zjistili, že podtácky s ilustracemi chráněných druhů mají moc rády nejen děti.

Paklíky podtácků ve skladu

Chcete domů roháče?

Už jste si přečetli, že podtácek můžete získat při setkání s některým z pražských strážců přírody. Zvýšit šanci na to, že se vám to povede, můžete samozřejmě účastí na některé z akcí, které tady na stránkách zveřejňujeme. Podtácek dostanou i ti, kdo u objednávky zboží z e-shopu uvedou adresu v Praze nebo její blízkosti. Nebo můžete zájem o podtácek napsat do poznámky před odesláním objednávky.

Podtácky s roháčem byly pořízeny z projektu Pražští strážci přírody. Ten podpořilo hlavní město Praha grantem č. 264/2020.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *