Slavili jsme Světový den strážců v Moravském krasu

Koutek Malého strážce na oslavách Světového dne strážců na Skalním Mlýně 2017Světový den strážců připadá na 30. červenec. Kdyby se všichni rozhodli jej slavit v tento den nebo o nejbližším víkendu, museli bychom si vybírat, které z akcí se zúčastníme. Naštěstí si strážci z Moravského krasu vybrali úplně jiné datum, a tak jsme za nimi mohli dojet i s naším vybavením. Sešli jsme se už v sobotu večer, ale akce pro veřejnost začala až nedělním ránem (17. září).

Moravskokraští strážci naoslavách Světového dne strážců na Skalním Mlýně 2017Počasí nám moc nepřálo – s výjimkou asi hodiny dopoledne celou dobu pršelo. Přišlo proto asi méně návštěvníků, ale těm jsme mohli nabídnout prostor pod střechou před vchodem do Domu přírody Moravského krasu na Skalním Mlýně. Nachystánu jsme dohromady měli spoustu informací o české i světové stráži přírody, zajímavé ukázky přírodnin i nějaké soutěže.

Hádání činností strážců přírodyMy jsme zejména s dětmi probírali, jaké činnosti čeští strážci přírody dělají. Fotografie nebyly přímo z reálu, scénky byly naaranžovány s naším Igráčkem Strážcem Jirkou.  Někdy bylo snadné poznat, o jakou činnost jde, u některých fotek to byl oříšek i pro rodiče 🙂

Obchůdek Malého strážceSamozřejmě jsme s sebou vzali i věci z našeho e-shopu včetně čerstvé novinky – vystřihovánky auta šumavských strážců. Nabízeli jsme i pár věcí, které (zatím) v e-shopu nejsou. Moravskokraští strážci naoslavách Světového dne strážců na Skalním Mlýně 2017

Místní strážci o akci napsali hezký článek na svých stránkách, tak není potřeba, abychom to my komentovali víc. Děkujeme strážcům za pozvání a všem návštěvníkům za to, že přišli a oslavili náš svátek s námi!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *